Másodszor tartottunk Somogy vármegye központjában, Kaposváron DAA Plusz fórumot, ezúttal a MAGOSZ Ifjú Gazdák Somogy Megyei Gazdakörének elnöke, Bodrogi Vazul, valamint a NAK és a MAGOSZ vármegyei elnöke, Madarász Zoltán köszöntötte a résztvevő termelőket. A rendezvény a Hotel Dorottya egyik termében volt, az esemény aloldalát képekkel, videókkal és kapcsolódó tartalmakkal itt találod: Kaposvár másodszor – Digitális Agrárakadémia Plusz fórum
Elsőként Dr. Kulmány István Mihály, a Széchenyi István Egyetem intézetigazgatója beszélt a digitalizáció előnyeiről, a térinformatika gyakorlati jelentőségéről, valamint az AEDIH projekt gazdaságok és szaktanácsadók számára nyújtott lehetőségeiről. Szólt az adatbázis építés folyamatairól, a digitális átállás lépéseiről, a táblahatárok meghatározásáról és a döntéstámogatás fontosságáról.
Bemutatta a hozammérésnél elkövetett hibákat és beszélt azok javításáról, majd részletezte a helyes gyakorlati megoldásokat is, amiket a gazdálkodók alkalmazhatnak a saját termelési rendszereikben is.
Másodikként a „Digitális kihívások és megoldási lehetőségeik” címmel adott elő Varga Barnabás gazdálkodó, a MAGOSZ Vas Megyei Ifjú Gazdák Gazdakör elnöke. Egy csornai gazdálkodó példáján mutatta be a megtérülés számítás értelmét és hasznát, majd kitért a drónos felmérésekből levonható következtetésekre, a vadkár drónnal történő meghatározására, továbbá a mezőgazdasági technológia evolúciójára, ezen belül részletesebben a Smart Farming szakaszra.
Harmadikként Laczikó Tamás, a Greenman Kft. agrármérnöke beszélt a mikrobiológia működéséről a „Probiotikus megoldások a növénytermesztésben” című előadásában. A Gödöllőről érkezett szakember a mikroorganizmusok hatásmechanizmusáról, a szerves anyagok lebomlásának útjairól, az AÖP program helyes használatáról, valamint a baktériumkészítmények előnyeiről beszélt részletesebben. Azt javasolta, hogy érdemes az erre elnyert teljes támogatási összeget ráfordítani a talaj, a növény és végső soron az ember egészségének javítására.
Felhívta a figyelmet a talaj mikrobiom és az ökológiai egyensúly stabilizálásának fontosságára, majd fotókat mutatott a Dalmand, a Kecskemét, a Villány, a Vácrátót és a Lajosmizse földjein elért eredményekről.
A további DAA+ fórumok helyszíneiről és eseményeiről ide kattintva lehet többet megtudni:
#DAA #agrárdigitalizáció #precisionAG #agráradat #szaktanácsadás #Kaposvár #precíziós #gazdálkodás #agrárinformatika #talajtan #mezőgazdaság #talajvizsgálat #hozammérés #térinformatika #digitalizáció #biostimulátorok #baktáriumtrágyák #mikrobiológia