Az üzemfejlesztésről és a térinformatikáról is szólt a DAA Plusz szaktanácsadói képzés Karván

Felvidéken, Karva községben a Kereskedelmi, Szolgáltatóipari és Vidékfejlesztési Szakközépiskola látja vendégül ezen a héten a “mezőgazdaság digitális átállását támogató szaktanácsadók képzése” szakmai programot. Mosonmagyaróvárról Bertalan András és dr. Kacz Károly tartott előadást, az Agrovir képviseletében pedig Dezső Gábor ismertette a hozott tudásanyagot “Digitális Farmmenedzsment – A gazdálkodás jövője” témájú első képzési napon.

Bertalan András, az AÉKK szakembere tart előadást a képzés első napján
Bertalan András, az AÉKK szakembere tart előadást a képzés első napján

A második napon Budapestről Varga Péter Miklós, a Cibus Hungaricus Alapítvány főtitkára érkezett a Felvidékre, hogy az agrárdigitalizáció alapjait és az üzemfejlesztés lehetőségeit bemutatva adjon át tudást a képzésen résztvevőknek.

Dupla VP: Varga Péter (jobbra) és Varga Péter Miklós a DAA Plusz képzés második napján.
Dupla VP: Varga Péter (jobbra) és Varga Péter Miklós a DAA Plusz képzés második napján

A növények anyagcsere-folyamatainak jelentőségéről Szapáry Károly, a Fitopedon Kft. ügyvezetője beszélt online előadásában.

Ugyancsak online kapcsolódott be a mezőgazdasági üzemek digitális átállását támogató szaktanácsadók mikrotanúsítványt nyújtó képzésébe Kövesdi József. Az OkosFarm rendszert megvalósító Senit Kft. ügyvezetője több esettanulmány segítségével mutatta be a precíziós állattenyésztés telepi fejlesztéseit. Több magyar állattartó üzem példáján ismertette, milyen technológiai újítások hasznosíthatóak igazán hatékonyan.

Dr. Hermann Tamás, az AEDIH projektmenedzsere az agrárdigitalizációs szaktanácsadás részleteiről, a szintlépés lehetőségeiről és gyakorlatáról, valamint a térinformatikai és tápanyagkijuttatási rendszerek hasznosítható ismereteiről adott elő. Egy vadonatúj fejlesztésről is beszámolt, amit magyar szakemberek közreműködésével valósítottak meg, ez a FarmMAP.

Dísznövények Karván, az iskola üvegházában
Dísznövények Karván, az iskola üvegházában

Szerdán mélyen belemerültünk a szakmai gyakorlatba, a QGIS térinformatikai szoftver használatát sajátították el a résztvevők.

Az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ vezetője, dr. Kulmány István Mihály beszélt a térinformatika agrárium számára is fontos témáiról, a gyakorlati programot kollégája, Licskai Áron tartotta a QGIS szoftverben
Az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ vezetője, dr. Kulmány István Mihály beszélt a térinformatika agrárium számára is fontos témáiról, a gyakorlati programot kollégája, Licskai Áron tartotta a QGIS szoftverben

A gyakorlat része volt a táblahatárok kijelölése, a talajmintavételi zónák és pontok meghatározása, valamint a műholdképek szoftverbe töltése a Copernicus böngésző adataiból. Dr. Kulmány István Mihály és Licskai Áron, az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ két szakembere töltötte meg értékes tartalommal a napsütéses szerdát a Duna-parti település iskolájában.

. A harmadik képzési napon Varga Péter iskolaigazgató az ebédszünetben körbevezette a résztvevőket az intézmény üvegházaiban is, ahol a dísznövénykertészetet, az időjárásállomásokat, a szőlőtőkéket és a gyümölcsfákat néztük meg.
. A harmadik képzési napon Varga Péter iskolaigazgató az ebédszünetben körbevezette, itt éppen a dísznövénykertészet hőmérsékletét és páratartalmát mérő eszközöket mutatja

A harmadik képzési napon Varga Péter iskolaigazgató az ebédszünetben körbevezette a résztvevőket az intézmény üvegházaiban is, ahol a dísznövénykertészetet, az időjárásállomásokat, a szőlőtőkéket és a gyümölcsfákat néztük meg.

A képzés további képeit, videóit, valamint a kapcsolódó tartalmakat ezen a hivatkozáson osztjuk meg: DAA Plusz Karva: a mezőgazdaság digitális átállását támogató szaktanácsadók képzése. Kattints és nézd meg az aloldalt!

 

 

Scroll to Top

Regisztráció az alábbi eseményre:

Az üzemfejlesztésről és a térinformatikáról is szólt a DAA Plusz szaktanácsadói képzés Karván

A regisztrációhoz kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően kollégáink emailben tájékoztatják Önt a regisztrációs sikerességéről.

Hozzáférés kérése a bemutató előadásokhoz

Kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően email-ben küldjük ki a jelszót az előadásokat tartalmazó letöltés oldalhoz.