Mádon járt a DAA Plusz képzési sorozat: szaktanácsadók szereztek agrárdigitalizációs tudást

Dr. Kalmár Sándor előadásával kezdődött az 5 napos képzés Mádon, majd délután az AgroVIR szakembere, Dezső Gábor következett, aki a farmmenedzsment gyakorlatáról beszélt bővebben.
Délelőtt dr. Kalmár Sándor egyetemi docens adott elő először. Az Agrárökonómiai Tanszék szakembere a digitális farmmenedzsment kapcsolódó témáit ismertette. Beszélt a technológia mezőgazdaságban betöltött szerepéről, valamint az egyre növekvő adathalmazok kezeléséről és felhasználásáról, továbbá az agráriumban alkalmazott szoftverek jelentőségéről is. Szólt még az újszerű technológiák alkalmazásához szükséges infokommunikációs megoldásokról, a 4G, az 5G használatáról, az adatátviteli sebességről, az aktuális adatok gazdálkodókhoz történő eljuttatásáról és a mesterséges intelligencia lehetőségeiről is. Az MI elterjedése a pályázatírásnál és a dokumentációk elkészítéséhez nagy segítség, valamint jól jön az agrármarketing üzenetek, a reklámok megfogalmazásához is. A délelőtt többször is tanulságos tapasztalatcseréket hozott, alkalmanként műhelybeszélgetéssé alakítva a programot.
Dr. Kalmár Sándor előadásával kezdődött az 5 napos képzés Mádon
Dr. Kalmár Sándor előadásával kezdődött az 5 napos képzés Mádon
Elhangzott a résztvevők oldaláról, hogy egyelőre sok ellenállásba ütköznek a gazdák részéről, akik ugyanakkor keresik azon szaktanácsadók támogatását, akik jártasak az agrárdigitalizációs területeken, hogy segítsék őket a modern kihívásoknak való megfelelésben. Ezért is nagyon fontos az agrárdigitalizációs szaktanácsadói képzés, amely hatása több hullámban éri el a hazai gazdatársadalmat, hozzásegítve a termelőket a digitális szintlépéshez.
délután az AgroVIR szakembere, Dezső Gábor következett, aki a farmmenedzsment gyakorlatáról beszélt bővebben
délután az AgroVIR szakembere, Dezső Gábor következett, aki a farmmenedzsment gyakorlatáról beszélt bővebben
Délután az AgroVIR szakembere, Dezső Gábor következett, aki a farmmenedzsment gyakorlatáról beszélt bővebben. Bemutatta a vállalat- és gazdaságirányítási szoftverük működését, annak lehetőségeit és előnyeit, valamint kitért több esettanulmányra is. Több példán keresztül ismertette azt, miben és hogyan hasznos a gazdák számára a pontos adatrögzítés, az összefüggések elemzése és az azokból következő döntéstámogatás.
A második nap Mádon Varga Péter Miklós, a Cibus Hungaricus Alapítvány főtitkára, az MPGE alelnöke tartott délelőtt tartalmas előadást. A “Digitalizáció alapjai, üzem digitális érettségvizsgálat, üzem digitalizációs tervének összeállítása” című programelem ismereteit adja át a résztvevő szakembereknek.
A második nap Mádon Varga Péter Miklós, a Cibus Hungaricus Alapítvány főtitkára tartott tartalmas előadást a A "Digitalizáció alapjai, üzem digitális érettségvizsgálat, üzem digitalizációs tervének összeállítása" című programelemmel
A második nap Mádon Varga Péter Miklós, a Cibus Hungaricus Alapítvány főtitkára tartott tartalmas előadást a A “Digitalizáció alapjai, üzem digitális érettségvizsgálat, üzem digitalizációs tervének összeállítása” című programelemmel
Növényélettan, tápanyagfelvételi összefüggések, szenzorok és az adatok alapján felállított döntéstámogató algoritmus: Varga Péter Miklós átfogó előadását követően Szapáry Károly, a Fitopedon Kft. ügyvezetője beszélt a több éves vizsgálatsorozat eredményeiről és a technológia lehetőségeiről. A Győrből érkező szakember a stafétabotot dr. Hermann Tamás precíziós gazdálkodási szakértőnek, az AEDIH projektmenedzserének adta át. Ő az “Adathasznosítás a gazdaság hatékonyságának fokozása érdekében” című előadásával érkezett Keszthelyről Zemplénbe, a DAA Plusz Mád: a mezőgazdaság digitális átállását támogató szaktanácsadók képzése programra.
Szapáry Károly (jobbra) és Varga Péter Miklós Mádon, a DAA Plusz agrárdigitalizációs szaktanácsadó képzésén
Szapáry Károly (jobbra) és Varga Péter Miklós Mádon, a DAA Plusz agrárdigitalizációs szaktanácsadó képzésén

Szapáry Károly, a Fitopedon Kft. ügyvezetője a digitális növénytáplálási modellezés részleteiről és hatékonyságáról beszélt, fontos kísérleti eredményeket mutatott be.

Dr. Hermann Tamás a térinformatika, a talajadatok, a szenzorok, az NDVI és a műholdfelvételek összefüggéseiről is beszélt Mádon
Dr. Hermann Tamás (balra) a térinformatika, a talajadatok, a szenzorok, az NDVI és a műholdfelvételek összefüggéseiről is beszélt Mádon
Scroll to Top

Regisztráció az alábbi eseményre:

Mádon járt a DAA Plusz képzési sorozat: szaktanácsadók szereztek agrárdigitalizációs tudást

A regisztrációhoz kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően kollégáink emailben tájékoztatják Önt a regisztrációs sikerességéről.

Hozzáférés kérése a bemutató előadásokhoz

Kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően email-ben küldjük ki a jelszót az előadásokat tartalmazó letöltés oldalhoz.