Kecskeméten is végeztek a résztvevők a DAA Plusz agrárdigitalizációs képzésén

Kecskeméten folytatódott 2025. április 7. és 11. között a Digitális Agrárakadémia Plusz agrárdigitalizációs szaktanácsadói képzése. A Digitális Agrárakadémia Plusz és Cibus Hungaricus Alapítvány közösen  szervezett eseménye a 6000 Kecskemét, Czollner tér 3-5. címen, a Kecskeméti Piarista Iskola falai között zajlott, ahol felkészült és aktívan kérdező szakembercsapat várta az előadókat.
A további kapcsolódó tartalmakat itt lehet megtalálni, az esemény aloldalán: DAA Plusz Kecskemét: a mezőgazdaság digitális átállását támogató szaktanácsadók képzése.
Az első napon rendhagyó módon az eddigi keddi program várta a hallgatókat, Varga Péter Miklós által vezetett délelőtti részt követően, az ebédszünet után Szapáry Károly, a Fitopedon Kft. ügyvezetője a növények tápanyagigényének és a talaj tápanyagszolgáltató képességének változásairól, valamint az általuk fejlesztett digitális növénytáplálási modellezés részleteiről és hatékonyságáról is beszélt.
Dr. Hermann Tamás precíziós gazdálkodási szakértő, az AEDIH projektmenedzsere az “Adathasznosítás a gazdaság hatékonyságának fokozása érdekében” című előadását tartotta meg, ebben részletezte a térinformatika, a talajadatok, a szenzorok, az NDVI és a műholdfelvételek összefüggéseit.
Kövesdi József, a Senit Kft. ügyvezetője Kecskeméten
Kövesdi József, a Senit Kft. ügyvezetője Kecskeméten
Kövesdi József, az OkosFarm rendszert kifejlesztő Senit Kft. ügyvezetője egy modern állattenyésztő telep fejlesztéseinek ismertetésével tárta fel a digitalizáció, az automatizáció és a megfigyelési, valamint a riasztási rendszerek lehetőségeit.
Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ szakembere, Bertalan András tartotta a második nap délelőtti programját. A résztvevők két csoportban készítettek Canvas üzleti modellt, melyben feladat volt a költségszerkezet, a bevételi források, az értékajánlat, a termék, a tevékenységek és a kiemelt partnerek meghatározása. Kitértek az ügyfél- és vevőkapcsolatok, valamint az ügyfél- és vevőcsoportok, a kulcs erőforrások és az értékesítési csatornák lehetőségeire és megtervezték azt a vállalkozást, amely nagyobb hozzáadott értékű termékek előállítását eredményezi.
Bertalan András (jobbra) és Dezső Gábor, a keddi kecskeméti nap előadói
Bertalan András (jobbra) és Dezső Gábor, a keddi kecskeméti nap előadói
A délutáni programrészben Dezső Gábor, az AgroVIR szakembere következett Kecskeméten. Bemutatta a vállalkozás programjainak előnyeit, valaminrlt a több gazdaságban tapasztalt eseteket. Beszélt az adatgyűjtés lehetőségeiről, a hasznos megoldásairól, továbbá ismertette a gazdálkodási folyamatokat és az agrotechnológia tervezését támogató funkciókat. Volt szó a flottakövetésről, a vonulások optimalizálásáról, az inputanyagok kijuttatásának rendszerezéséről, valamint a jövőben várható szoftverfejlesztésekről is.
Az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ vezetője, dr. Kulmány István Mihály Mosonmagyaróvárról érkezett, hogy átadja a QGIS szoftverhez kapcsolódó tudáscsomag egy részét.
Az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ vezetője, dr. Kulmány István Mihály Mosonmagyaróvárról érkezett, hogy átadja a QGIS szoftverhez kapcsolódó tudáscsomag egy részét.
A harmadik nap a kecskeméti DAA Plusz képzésen a térinformatika gyakorlata volt a középpontban. Az Agrár- és Élelmiszeripari Kutató Központ vezetője, dr. Kulmány István Mihály és kutatómérnöke, Hegedüs Gergő Mosonmagyaróvárról érkezett, hogy átadja a QGIS szoftverhez kapcsolódó tudáscsomag egy részét. A résztvevők a táblahatárok és a mintavételi pontok kijelölését, a téradatok helyes használatát, a zónakészítést és a műholdas adatok szoftverbe töltését is megtanulták az intenzív és interaktív képzési napon.
Az Állattudományi Tanszék, SZE AKMK, Mosonmagyaróvár tanszékvezetője, dr. Húth Balázs a szarvasmarhatartás digitalizációjáról beszélt, ennek részeként a fejőrobotos rendszerek működését is bemutatta Kecskeméten.
Lehet, hogy egy kép erről: 1 személy és szöveg
A képzés záró napján, pénteken az élelmiszeripar a gyakorlati alkalmazások kerültek a középpontba. A résztvevők az élelmiszeriparban történő kockázatelemzésbe, az előforduló veszélyekbe, valamint az élelmiszeripari, állattenyésztési, illetve növénytermesztési nyomonkövetésbe kaptak betekintést. Posgay Miklós, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar Élelmiszertudományi Tanszék egyetemi adjunktusa előadásában több fontos részterületről is beszámolt. Vatai Krisztina, a GS1 Magyarország szakembere a szabványrendszerekről és vonalkódok élelmiszerláncban betöltött szerepéről beszélt.
Scroll to Top

Regisztráció az alábbi eseményre:

Kecskeméten is végeztek a résztvevők a DAA Plusz agrárdigitalizációs képzésén

A regisztrációhoz kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően kollégáink emailben tájékoztatják Önt a regisztrációs sikerességéről.

Hozzáférés kérése a bemutató előadásokhoz

Kérjük adja meg az alábbi adatokat. A beküldést követően email-ben küldjük ki a jelszót az előadásokat tartalmazó letöltés oldalhoz.